OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİ UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ
DENİZ YILDIZLARI ANAOKULUAnasayfa

Sinop Üniversitesi Okul Öncesi Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak Anaokulumuzda, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilmiş olan Okul Öncesi Eğitim Programı uygulanmaktadır. Bu eğitim programı dahilinde; ulaşılması hedeflenen kazanım ve göstergelere uygun şekilde aylık ve günlük eğitim etkinlikleri planlanmaktadır. Ayrıca M.E.B Okul Öncesi Eğitim Programına ek olarak, Üniversitemizin Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Şule ERŞAN (Merkez Müdürü) danışmanlığında ‘’ Proje Temelli Eğitim ‘’ yaklaşımına dayalı bir eğitim programı uygulanmaktadır.


Anaokulumuzda sürdürülen proje çalışmaları ve uygulamalar ile çocuklarımız için zengin bir öğrenme ortamı sunulmakta ve çocuklarımızın tüm gelişimsel alanları desteklenerek aktif bir şekilde öğrenme sürecine katılmaları sağlanmaktadır.


Ayrıca Uygulama Anaokulumuz; Üniversitemizde eğitim gören öğrencilerimize de özgün bir uygulama alanı sunmaktadır ve uygulamalarda Üniversitemizin öğretim elemanlarının da bilgi ve verilerinden yararlanılmaktadır.


Anaokulumuz, kontenjanla sınırlı olmak kaydıyla 36 ayını doldurmuş, özbakım becerilerini kazanmış çocuklarımıza hizmet vermektedir. Kayıtlarımız dönem içerisinde de devam etmektedir.

"Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz..."

Mustafa Kemal ATATÜRK 17 Ekim 1922


 Copyright © | T.C. Sinop Üniversitesi | Tüm Hakları Saklıdır | 2017